profil

Dlaczego pieniądze dają człowiekowi szczęście?

poleca 85% 137 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Popularne powiedzenie „Pieniądze szczęścia nie dają, ale żyć pozwalają” - w części odzwierciedla ich znaczenie. W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej rezygnują z rodziny na rzecz kariery zawodowej. Ciągły bieg za pieniędzmi i za zaspokojeniem swoich ambicji zawodowych, jest zjawiskiem, które nikogo już nie dziwi. Bez pieniędzy nie można zaspokoić podstawowych potrzeb. A przecież potrzeby ciągle rosną. I tak rozpoczyna się gonitwa, która prowadzi czasami do zatracenia. Dochodzi do tego, że nie mamy czasu dla siebie, rodziny, przyjaciół. Także na zdrowiu podupadamy, ponieważ brak odpoczynku skutkuje chorobami.

Po długich rozważaniach doszłam do wniosku, że pieniądze szczęścia nie dają. Aby poprzeć moją opinię zacytuję tu popularne stwierdzenie: „Pieniądze to nie wszystko”.
Jestem przekonana, ze życie bez pieniędzy jest bardzo trudne, ponieważ dzięki nim możemy zdobyć dobre wykształcenie, które pozwoli nam znaleźć dobrze płatną pracę. W dzisiejszych czasach wiąże się to z dużymi kosztami. Mając pieniądze możemy godnie żyć, czyli nie oszczędzać, ani nie myśleć o sprawach materialnych. Gdy mamy do dyspozycji pieniądze, możemy podwyższyć standard życia, podróżować po świecie, wypoczywać, obdarowywać ukochane osoby prezentami, ułatwiać im życie a także pomóc ubogim i doświadczonym przez życie lub utalentowanym, ale mającym trudny start.

Istnieje powiedzenie: "Zdrowia nie kupi się za pieniądze". Sądzę, że mogą one pomóc w leczeniu. Nie dla wszystkich jest osiągalne leczenie w drogich szpitalach czy placówkach, w których stosuje się leczenie na wyższym poziomie, ponieważ trzeba ponieść za to duże koszty. Oprócz tego, jeżeli ma się pieniądze, można zregenerować swoje zdrowie poprzez czynny wypoczynek, który niestety również wiąże się z potrzebą wydania odpowiedniej ilości środków. Niestety zdarzają się sytuacje, ze nawet pieniądze nie są w stanie przywrócić zdrowia, życia ukochanej osoby. Mogą co najwyżej je przedłużyć.

Nie należy zapominać również, że pieniądze mają negatywny wpływ na nasze życie: czyli dzielą i zmieniają ludzi, zarabianie ich kradnie czas i wpędza w stresy a przede wszystkim zabiera zdrowie. Pieniądze mogą prowadzić do samotności i chciwości. Przykładem tego może być postać Scrooga z „Opowieści Wigilijnej”. On jednak zmienił się, a jego majątek pomógł innym. Świadczy to o tym, że pieniądze trzeba umiejętnie wykorzystywać. Wtedy nie grożą nam problemy tego typu.

Podsumowując mogę stwierdzić, że same pieniądze nie dają szczęścia. Pieniądze są czynnikiem, który gwarantuje szczęście, albo są przynajmniej bardzo potrzebne w życiu codziennym. Myślę, że zarówno ludzie bogaci jak i biedni mogą być szczęśliwi i nieszczęśliwi oraz dobrzy i źli. Na stan ten wpływa wiele czynników. Każdy z nas na swój sposób jest szczęśliwy. Jednym wystarczy mała drobnostka do wyrażenia swojego stanu szczęśliwości np. radości, śmiechu. Inni, aby poczuć się szczęśliwym potrzebują spełnienia określonych sytuacji, planów. Przykładem są małe dzieci, które radują się, gdy tylko w ich pobliżu pojawi się mama. Dorosły człowiek potrzebuje już więcej. Wynika z tego, że to nie tylko pieniądze dają szczęście. Natomiast nie ulega wątpliwości, ze dzięki pieniądzom żyje się łatwiej i wygodniej.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty