profil

Internet, dobrodziejstwo czy zagrożenie ?

drukuj
satysfakcja 77 % 285 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Coraz więcej Polaków posiada komputer, a co za tym idzie, dostęp do Internetu. W Internecie można znaleźć wiele potrzebnych rzeczy jak i również wpaść w pułapkę zastawioną przez członków sekt, oszustów itp. A więc, Internet to dobrodziejstwo czy zagrożenie?
Jestem przekonany, że większość ludzi, gdy potrzebuje jakiejś wiadomości najpierw szuka jej w sieci. Daje ona możliwość szybkiego dostępu do informacji różnego rodzaju. Przed wyjazdem na wakacje możemy sprawdzić gdzie są noclegi, co można zwiedzić w danej miejscowości itp. Współczesna technika, daje nam możliwość zrobienia zakupów, wysłania listu, a nawet nauki nie wychodząc z domu. Gdy się nudzimy gramy z kolegami przez sieć w nasze ulubione gry lub rozmawiamy na czacie. Możemy również wymieniać się z ludźmi swoimi plikami, lub utrzymywać kontakt wzrokowy ze znajomymi z daleka. Ale czy podczas „surfowania” możemy czuć się bezpiecznie?

Z całą pewnością od Internetu można się uzależnić. Ponadto zbyt częste przebywanie przed komputerem może doprowadzić do pogorszenia wzroku, bólu pleców i innych chorób. Jeżeli nie mamy stałego łącza z Internetem przy częstym korzystaniu z niego powinniśmy być przygotowani na wysokie opłaty. Szczególnie uporczywe są dialery, złośliwe programy łączące nas z siecią za pośrednictwem droższych numerów, co prowadzi do bardzo wysokich rachunków. Z kolei wirusy komputerowe rozprzestrzeniające się głównie poprzez pocztę elektroniczną dążą do uszkodzenia naszego komputera.

Jestem przekonany że dzieci surfujące po sieci powinny być nadzorowane przez rodziców, gdyż są one narażone na pedofilów podających się na czacie za kogoś innego. Pociechy mogą też przypadkowo wejść na stronę o treści wulgarnej lub propagującą daną sektę.
Sekty zakładają sidła na czatach i stronach WWW o mało podejrzanym adresie i opisie. W Internecie prawie, że nie ma cenzury, więc treść zawarta na stronach jest niemal dowolna. Na stronach sekt zazwyczaj znajdują się oferty sprzedaży ciekawych książek po bardzo niskich cenach. Później dostajemy maile z różnymi broszurkami. Po takiej lekturze jesteśmy coraz bardziej przekonani, że powodem naszych kłopotów jest rodzina, a w ich rozwiązaniu może nam pomóc pewne stowarzyszenie, a jak się później okazuje – sekta. Ale wtedy jest już za późno.
Moim zdaniem Internet jest bardziej dobrodziejstwem niż zagrożeniem, gdyż ułatwia on nam życie, a zagrożenia z nim związane nie uwidaczniają się tak mocno. Warto jeszcze dodać że powinniśmy ograniczyć korzystanie z Internetu aby nie „surfować” kosztem zaniedbywania rodziny i obowiązków.


W pracy jest kilka błędów ort. interpunkcyjnych itp . Ale za tę pracę dostałem 4+


Przydatna praca? Tak Nie
W słownikach:
Komentarze (10) Brak komentarzy
14.6.2011 (08:48)

jestesce pirdolnieci

14.6.2011 (08:47)

zal mi was nobki

14.6.2011 (08:46)

ale zal

Gramatyka i formy wypowiedzi