profil

Wiek XXI - nadzieje i zagrożenia

poleca 85% 139 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Nowy Jork Nowy Jork Nowy Jork

Jakże niedługo, bo dopiero 3 lata żyjemy w XXI wieku. Przez ten bardo krótki czas dużo się zmieniło. Ciągle toczone są walki, z których najgłośniejsza jest wojna w Iraku. Spowodowana jest ona nielegalnie produkowaną bronią masowego rażenia. Chociaż działania wojenne zostały tam zaprzestane nadal jest niebezpiecznie. Tam właśnie pełnią służbę żołnierze z naszego kraju.

W Iraku zginęli też nasi rodacy - 4 żołnierzy i 2 dziennikarzy telewizyjnych. Jednak głównym problemem, który dotknął cywilizację żyjącą w XXi wieku jest terroryzm. Już 11 września 2001roku miał miejsce atak terrorystyczny na dwie bliźniacze Word Trade Center w Nowym Jorku.

Właśnie wtedy pełne pasażerów dwa samoloty uderzyły w te budowle. Dzisiaj miejsce po tych budowlach zwane jest strefą zero. Natomiast 11 marca terroryzm dotknął Hiszpanię. Także terroryści stoją za dramatycznym wydarzeniem w Moskiewskim Teatrze Narodowym, kiedy to wzięli setki osób przebywających na przedstawieniu za zakładników.

Są to najważniejsze pod względem okrucieństwa i ilości zabitych osób ataki terrorystyczne.

Drugim głównym problemem XXI wieku są choroby i bezrobocie. Przez te 3 lata pojawiły się nieznane dotąd choroby jak np. SARS - czyli ostra niewydolność płuc, która objawia się wysoką temperaturą ciała czy choroba wściekłych krów tak zwane BSE, która objawia się dopiero po 10 latach. Tą chorobą może zarazić się krowa jak również człowiek poprzez zjedzenie ich mięsa. W naszym kraju bezrobocie sięgnęło już 22%. Jest mało stanowisk pracy a populacja ludności wciąż wzrasta. Z upływem lat, gdy bezrobocie nie będzie maleć naszemu kraju grozi pospolita bieda.

Z wiekiem XXI wiążą się także nadzieje na rozwój medycyny. Ciągle poszukiwane są lekarstwa na nieuleczalne dotąd choroby jak np. na raka czy AIDS. Wiek XXI bez przeszkód możemy określić wiekiem zagrożeń i nadziei gdyż z upływem lat możliwe jest pokonanie biedy i bezrobocia. Mamy także nadzieję że nasza pokojowa misja w Iraku zakończy się szczęśliwie.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta