profil

/

Zadania Prace

Tabliczka mnożenia na PALCACH!!

drukuj
satysfakcja 63 % 519 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Opisze to w punktach, po kolei jakie czynności wykonujemy:
ale na początku pamiętaj że ta tabliczka tyczy się tylko do mnożenia liczb od 6x6 do 9x9:
1. pięć zawsze masz w pamięci! czyli jak mnożysz np. 7 x 8 to na jednej ręce wystawiasz 2 palce
(7-5=2) a na drugiej 3 (8-5=3)
2. palce wystawione dodajemy w postaci dzieciątek (jeżeli 2 palce 20 , jeżeli 3 palce 30 itd.)
3. palce schowane mnożymy normalnie (jeżeli 3 i 2 palce to 3x2=6, jeżeli 4 i 3 palce to 4x3=12)
4. potem wszystkie liczby z wystawionych i zwiniętych palców dodajemy i jest wynik

np. 7x9
najpierw 2 palce na jednej 4 na drugiej
20 i 40 = 60
potem palce zwinięte 1 i 3 1x3=3
sumujemy 60+3=63 czyli 7x9=63

Łatwe i do opanowania, przydaje się, ja tam sobie zawsze przy tabliczce pomagam palcami ...heheheheh ;)


Przydatna praca? Tak Nie
Podobne prace:
Komentarze (17) Brak komentarzy
18.8.2011 (18:02)

jeju dzieciary! tabliczka mnozenia to banał. na palcach tylko tepacy liczą ;d

4.8.2011 (09:33)

umiem ale na dziewięc nauczyła mie moja babcia a resztę się uczę na pamiec

nie stety kupcie się dwa krety

6.3.2011 (13:01)

fajne ale troche długie. Na 9 To Ja ZnAm InNy SpOsUb

12.8.2011 (21:53)

fajne ale troche długie. Na 9 To Ja ZnAm InNy SpOsUb

7.1.2011 (17:54)

to jest genialne! proste i skuteczne! bardzo mi się podoba:))))

6.12.2010 (20:45)

Te jak wy tam nazywacie "palce sralce" nauczyły mnie i mojego syna BEZBŁENDNEJ tabliczki mnożenia. W ok. 2min. Wy wszyscy jak najbardziej się mylicie. Chodzi mi o

rutkowska16 ,dolobowscy42,olcia_12_97, Xtreme666... Dziękuje za wspaniały komentarz użytkownika maryshia. Pozdrawiam Gorąco Łukasz z Gorzowa Wlkp.



Zadania z Matematyki
natalkadanielska30 rozwiązanych zadań
Matematyka 10 pkt 20.12.2014 (20:59)

Jeśli (x+y)2=25 i x2+y3=13 to iloraz xy równy jest A) -6 B) 6 C) 12 D) 37

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

lalina1580 rozwiązanych zadań
Matematyka 10 pkt 20.12.2014 (13:40)

Ile minut w dobie?

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 2 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Matematyka 10 pkt 18.12.2014 (21:42)

Czy mógłby mi to ktoś rozwiązać ? Bardzo proszę o szybka odpowiedz z góry dziękuje;)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

aashess0 rozwiązanych zadań
Matematyka 300 pkt 18.12.2014 (20:30)

OBLICZYĆ: zapas bezpieczeństwa (ZB), zapas informacyjny (ZI), zapas maksymalny (Zmax), ekonomiczną wielkość zamówienia (EWZ), koszty całkowite (Kc)...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 225 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

dlugowlosa0 rozwiązanych zadań
Matematyka 20 pkt 18.12.2014 (18:13)

W rownolegloboku kat ostry jest dwa razy mniejszy niz kat rozwarty Jakie sa katy tego rownolegloboku

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.