profil

/

Zadania Prace

Cząsteczkowa budowa ciał

drukuj
satysfakcja 60 % 133 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Cząsteczkowa budowa ciała:

1.Karzde ciało stałe,ciekłe i gazowe składa się z drobnych zwanych cząsteczkami.

2.cząsteczka zbudowana jest z:

cząsteczki,atomu,atom dzielimy na 3 części proton,elektron,neutron (obojętny)

3.Inaczej można powiedzieć że atom zbudowany jest z jądra i krążącemu wokół niego elektrona.

Cząsteczki:tworzą stałą regularną konstrukcję. Cząsteczki są bardzo małe nie widoczne gołym okiem.

4.Rozmiary cząsteczek wyrównują jednostce dł.zwanej Nanaometrem

Budowa cząsteczkowa ciał stałych:

1.bud.kryształów: kryształy tworzą bryłki,

ich ścianki są gładkie,bryłki łączy się ze sobą czyli są blisko siebie,zbudow.są z cząsteczek.

2.bud.cząst.ciał stałych: cząsteczki są bardzo blisko siebie,nie ma między nimi przerwy,cząst.ciał stałych drgają,trudno zmienić ich kształt i objętość.

Budowa cząsteczkowa ciał gazowych:

1.Cząsteczki w ciałach gazowych:

-są oddalone od siebie

-między nimi jest dużo pustego miejsca

-bardzo słabo na siebie oddziałowywują

-są w ciągłym chaotycznym ruchu

-prędkość cząsteczek zależy od temp., im wyższa temp.tym większa prędkość

-łatwo zmienić ich kształt

Zjawisko dyfuzji

Dyfuzja-bezpomocne mieszanie się cząsteczek subst.

Przykłady:

-woda z atramentem,dezodorant z powietrzem.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (11) Brak komentarzy
7.6.2011 (20:56)

* Miało być 10 lat.

7.6.2011 (20:56)

Praca nie ma prawa być ściągnięta z innej strony. Jeśli widzieliście coś podobnego na trudne.pl to najpierw zauważcie DATĘ dodania tego artykułu - rok 2000, interesujące wręcz, prawda? Na wspominanej przeze mnie wcześniej stronie repetytorium dodano w 8 lat później, ach. Trochę spostrzegawczości.

9.1.2011 (18:28)

Karzde? Skorzystaj ze słownika :) Kolega poniżej też ma dobrze... "Muj"

26.4.2008 (13:14)

lipa i tyle można o tym powiedzieć...

21.2.2008 (20:43)

Praca ściągnięta "żywcem" z innej strony... Nawet ci się pisać nie chciało... I tak kijowa, bo nie ma budowy cieczy;| Ogólnie na 2 oceniam... Za błędy i lenistwo.



Zadania z Fizyki
marita200 rozwiązanych zadań
Fizyka 10 pkt 26.3.2015 (20:51)

Wykopano stary drewniany przedmiot i oceniono jego wiek metodą datowania węglem14C a)jakie prawo fizyczne wykorzystano

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

GBezi0 rozwiązanych zadań
Fizyka 10 pkt 26.3.2015 (16:22)

Witam, nie było mnie w szkole 3 tygodnie i mam troche zaległości :( A mianowicie chodzi mi o fizykę. Kilka zadań, wymyślonych przez nauczyciela, na...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Misiaczekx501 rozwiązane zadanie
Fizyka 10 pkt 26.3.2015 (12:19)

1.Oblicz minimalną liczbę żarówek typu Z5, które należy użyć o oświetlenia choinkowego, wiedząc, że opór przewodu wynosi 125 Omów. 2.Oblicz...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

123kowal1230 rozwiązanych zadań
Fizyka 10 pkt 26.3.2015 (01:58)

Wytłumaczy mi to ktoś ? 1. podaje jednostkę ciśnienia i jej wielokrotności 2. przelicza jednostki ciśnienia 3. podaje przykłady rozszerzalności...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

krzychu009970 rozwiązanych zadań
Fizyka 20 pkt 25.3.2015 (20:46)

W jakim stanie skupienia moze występować woda w kazdej temperaturze ? czy ma wtedy własny kształt i objętość?czy mozna ją wtedy ścisnąć?

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 15
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.