profil

satysfakcja 60 % 130 głosów

Cząsteczkowa budowa ciał

drukuj
Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

Cząsteczkowa budowa ciała:

1.Karzde ciało stałe,ciekłe i gazowe składa się z drobnych zwanych cząsteczkami.

2.cząsteczka zbudowana jest z:

cząsteczki,atomu,atom dzielimy na 3 części proton,elektron,neutron (obojętny)

3.Inaczej można powiedzieć że atom zbudowany jest z jądra i krążącemu wokół niego elektrona.

Cząsteczki:tworzą stałą regularną konstrukcję. Cząsteczki są bardzo małe nie widoczne gołym okiem.

4.Rozmiary cząsteczek wyrównują jednostce dł.zwanej Nanaometrem

Budowa cząsteczkowa ciał stałych:

1.bud.kryształów: kryształy tworzą bryłki,

ich ścianki są gładkie,bryłki łączy się ze sobą czyli są blisko siebie,zbudow.są z cząsteczek.

2.bud.cząst.ciał stałych: cząsteczki są bardzo blisko siebie,nie ma między nimi przerwy,cząst.ciał stałych drgają,trudno zmienić ich kształt i objętość.

Budowa cząsteczkowa ciał gazowych:

1.Cząsteczki w ciałach gazowych:

-są oddalone od siebie

-między nimi jest dużo pustego miejsca

-bardzo słabo na siebie oddziałowywują

-są w ciągłym chaotycznym ruchu

-prędkość cząsteczek zależy od temp., im wyższa temp.tym większa prędkość

-łatwo zmienić ich kształt

Zjawisko dyfuzji

Dyfuzja-bezpomocne mieszanie się cząsteczek subst.

Przykłady:

-woda z atramentem,dezodorant z powietrzem.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (11) Brak komentarzy zobacz wszystkie
7.6.2011 (20:56)

* Miało być 10 lat.

7.6.2011 (20:56)

Praca nie ma prawa być ściągnięta z innej strony. Jeśli widzieliście coś podobnego na trudne.pl to najpierw zauważcie DATĘ dodania tego artykułu - rok 2000, interesujące wręcz, prawda? Na wspominanej przeze mnie wcześniej stronie repetytorium dodano w 8 lat później, ach. Trochę spostrzegawczości.

9.1.2011 (18:28)

Karzde? Skorzystaj ze słownika :) Kolega poniżej też ma dobrze... "Muj"

26.4.2008 (13:14)

lipa i tyle można o tym powiedzieć...

21.2.2008 (20:43)

@siostrzyczka231992 Praca ściągnięta "żywcem" z innej strony... Nawet ci się pisać nie chciało... I tak kijowa, bo nie ma budowy cieczy;| Ogólnie na 2 oceniam... Za błędy i lenistwo.



Zadania z Fizyki
Nieaktywny
Fizyka 10 pkt wczoraj o 17:27

Opisz przyśpieszenie : - definicja, -przyśpieszenie jako wektor dla ciała rozpędzającego się, - przyśpieszenie jako wektor dla ciała hamującego,...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Fizyka 10 pkt 20.10.2014 (19:33)

z1. Przyśpieszenie samochodu poruszającego się po lini prostej wynosi a = m/s. Ile wynosi średnia prędkość samochodu w ciągu trzech pierwszych...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Fizyka 30 pkt 16.10.2014 (09:24)

pomiędzy okładki kondensatora płaskiego dostały się dwie bańki mydlane. Pierwsza duża bańka ma bardzo mały ładunek elektyczny i siła powietrza...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 23 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Fizyka 10 pkt 15.10.2014 (13:51)

Oblicz szybkość ciałą poruszającą się po okręgu o promieniu 100 m o masie 1000 kg wiedząc że działa siła dośrodkowa  Daje naj :

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Fizyka 30 pkt 14.10.2014 (14:59)

Zad.1 Samochód w czasie 15 minut przebył drogę 18 km.Jaką drogę przebędzie on w czasie 2,5 godziny gdy będzie poruszać się  z taką samą jak na...

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 23 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.