profil

Cząsteczkowa budowa ciał

drukuj
satysfakcja 60 % 130 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

Cząsteczkowa budowa ciała:

1.Karzde ciało stałe,ciekłe i gazowe składa się z drobnych zwanych cząsteczkami.

2.cząsteczka zbudowana jest z:

cząsteczki,atomu,atom dzielimy na 3 części proton,elektron,neutron (obojętny)

3.Inaczej można powiedzieć że atom zbudowany jest z jądra i krążącemu wokół niego elektrona.

Cząsteczki:tworzą stałą regularną konstrukcję. Cząsteczki są bardzo małe nie widoczne gołym okiem.

4.Rozmiary cząsteczek wyrównują jednostce dł.zwanej Nanaometrem

Budowa cząsteczkowa ciał stałych:

1.bud.kryształów: kryształy tworzą bryłki,

ich ścianki są gładkie,bryłki łączy się ze sobą czyli są blisko siebie,zbudow.są z cząsteczek.

2.bud.cząst.ciał stałych: cząsteczki są bardzo blisko siebie,nie ma między nimi przerwy,cząst.ciał stałych drgają,trudno zmienić ich kształt i objętość.

Budowa cząsteczkowa ciał gazowych:

1.Cząsteczki w ciałach gazowych:

-są oddalone od siebie

-między nimi jest dużo pustego miejsca

-bardzo słabo na siebie oddziałowywują

-są w ciągłym chaotycznym ruchu

-prędkość cząsteczek zależy od temp., im wyższa temp.tym większa prędkość

-łatwo zmienić ich kształt

Zjawisko dyfuzji

Dyfuzja-bezpomocne mieszanie się cząsteczek subst.

Przykłady:

-woda z atramentem,dezodorant z powietrzem.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (11) Brak komentarzy zobacz wszystkie
7.6.2011 (20:56)

* Miało być 10 lat.

7.6.2011 (20:56)

Praca nie ma prawa być ściągnięta z innej strony. Jeśli widzieliście coś podobnego na trudne.pl to najpierw zauważcie DATĘ dodania tego artykułu - rok 2000, interesujące wręcz, prawda? Na wspominanej przeze mnie wcześniej stronie repetytorium dodano w 8 lat później, ach. Trochę spostrzegawczości.

9.1.2011 (18:28)

Karzde? Skorzystaj ze słownika :) Kolega poniżej też ma dobrze... "Muj"

26.4.2008 (13:14)

lipa i tyle można o tym powiedzieć...

21.2.2008 (20:43)

@siostrzyczka231992 Praca ściągnięta "żywcem" z innej strony... Nawet ci się pisać nie chciało... I tak kijowa, bo nie ma budowy cieczy;| Ogólnie na 2 oceniam... Za błędy i lenistwo.



Gan351 rozwiązane zadanie
Fizyka 50 pkt 28.10.2014 (21:42)

1.Oblicz wartość siły, którą musimy działać na piłke o masie 0,5 kg, aby poruszała się z przyspieszeniem o wartości 3 m/s (s do kwadratu) 2.Oblicz...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

SzalonaDomi31 rozwiązane zadanie
Fizyka 150 pkt 28.10.2014 (19:39)

Z łuku wystrzelono strzałę pionowo do góry. Strzała wzniosła się na pewną wysokość, następnie spadła i wbiła się w ziemię. opisz, jakie zaszły...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 113 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

SzalonaDomi31 rozwiązane zadanie
Fizyka 50 pkt 28.10.2014 (19:23)

Zad.7/70 Fizyka, 2 gimnazjum. Z łuku wystrzelono strzałę pionowo do góry. Strzała wzniosła się na pewną wysokość, następnie spadła i wbiła się w...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

czarek2120 rozwiązanych zadań
Fizyka 10 pkt 28.10.2014 (17:00)

Witam prosiłbym o rozwiązanie mi takiej belki.już mówie co trzeba zrobić: nalezy wyznaczyć sobie dowolne liczby q i l i trzeba obliczyć deltax...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

pavellod100 rozwiązanych zadań
Fizyka 10 pkt 28.10.2014 (11:53)

Jakie wymagania kwalifikacyjne powinien mieć pracownik, któremu powierzono wymianę żarówki?

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.