profil

Syn marnotrawny.

drukuj
satysfakcja 50 % 170 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Historię Syna Marnotrawnego można bardzo łatwo odnieść do czasów dzisiejszych, gdyż obecnie wielu młodych ludzi wykorzystuje swoich rodziców, i zamiast uczyć się lub im pomagać to trwonią ich pieniądze na swoje przyjemności.

Ojciec przedstawia przeciętnego mężczyznę, który daje swoim dzieciom pieniądze np. na naukę. Jedno z dzieci przeznacza te fundusze wedle polecenia rodzica na kształcenie, co cieszy ojca. Natomiast drugi syn pieniądze przeznacza na swoje przyjemności. Niestety, gdy pieniądze się kończą syn marnotrawny nie wie, co ma robić. Nie ma wykształcenia, przez co trudniej mu jest znaleźć dobrze płatną pracę, dzięki której mógłby się sam utrzymać. Dlatego jedynym jego wyjściem jest powrót do ojca

Ojciec nie potępił swojego marnotrawnego syna, ponieważ go bardzo mocno kocha i chce dla niego jak najlepiej. Wybaczy mu, że przeznaczył pieniądze, które on mu dał na naukę na swoje przyjemnostki. Jest gotów mu dać wszystko, dlatego, ze zrozumiał swój błąd i postanowił się nawrócić.

Syn posłuszny jest zazdrosny o to, że ojciec tak potraktował niewiernego syna. On cały czas wykonywał jego polecenia i uczył się pilnie, żeby go ucieszyć, i nie dostał w zamian nic, natomiast marnotrawny potomek szalał bawił się i stracił wszystkie pieniądze na przyjemnostki i zabawy, a ojciec go nie potępił wręcz przeciwnie. Wyprawił na jego cześć wielką ucztę, na której podał świniaka. Tymczasem dla posłusznego dziecka nigdy takiej uczty nie wydał. Syn usłużny był o to bardzo zły, ale na szczęście udało mu się zrozumieć sens słów:, „Bo ten syn umarł i znów ożył”, Co oznacza, że ten człowiek zszedł na złą drogę, ale zrozumiał swój błąd i nawrócił się.

Podsumowując tą historię można bez problemy przenieść na realia dzisiejszego świata, gdyż jest ona uniwersalna m In. Dzięki temu, że nie są w niej zastosowane ani miejsce akcji, ani jej czas ani imiona bohaterów. Drugą cechą jest to, że wielu młodych ludzi w dzisiejszych czasach zachowuje się w ten sposób. Wykorzystując pieniądze, które rodzice dali im w celu np. dalszego kształcenia na zabawy i przyjemności. Niestety nie wszyscy rodzice tak łatwo wybaczają swoim dzieciom takie zachowanie. Wielu z nich straciło ze swoimi dziećmi kontakt na zawsze. Sądzę, że ludzie powinni bardziej zastanawiać się nad tym, na co przeznaczają swoje pieniądze, szczególnie te, które od kogoś dostali. Wydając je nie przemyślawszy sprawy, możemy komuś wyrządzić przykrość, a nie każdy zna morał przypowieści o synu marnotrawnym.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (6) Brak komentarzy
26.3.2010 (07:02)

świetna praca...

wielkie dzieki:*

22.1.2009 (18:45)

niemoglem znalesc planu wydarzen :D ale znalazlem

16.9.2006 (15:55)

ja uwazam ze nie mozemy dosłownie interpretować Biblii. Kazda przypowieść ma swój morał, a ta przypowieść mówi że nawet grzesznicy powracają do Boga i są przyjmowani z radością. Napewno nie chodzi tu o pieniądze. takie jest moje (skromne ;p) zdanie :] pozdrawiam

Teksty kultury