profil

Charakterystyka pana Kleksa.

drukuj
satysfakcja 79 % 1159 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa” jest Ambroży Kleks.
Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały „tonie” w swoim ubraniu. Ubiera się w luźne rzeczy i dlatego czasem, a zwłaszcza podczas wiatru jego spodnie wyglądają jak balon. Nosi niezwykle obszerny, długi surdut koloru czekoladowego lub bordowego i aksamitną, cytrynową kamizelkę. Szczególną osobliwość stroju pana Kleksa stanowią kieszenie, których ma niezliczoną ilość.
Włosy ma wszystkich kolorów tęczy, a bujną brodę czarną jak smoła. Na twarzy ma pełno kolorowych piegów, które daje swoim uczniom za dobrą naukę lub bohaterskie czyny .
Pan Ambroży ma bardzo pogodne i miłe usposobienie. Można powiedzieć, że jest trochę beztroski, ale zawsze znajdzie rozwiązanie każdego problemu.

Jest bardzo miły. Chociaż czasem zachowuje się jak dziecko, jest człowiekiem poważnym i można na nim polegać.
Pan Kleks jest osobą bardzo uzdolnioną. Może zawsze z całą dokładnością określić kto, kiedy i o czym myślał, może usiąść na krześle, które powinno być ale, którego wcale nie ma, może z małych przedmiotów robić duże i odwrotnie i na dodatek potrafi unosić się w powietrzu, jakby był balonem.

Myślę, że pan Kleks to bardzo dobry człowiek. Gdyby wszyscy ludzie byli tacy, świat byłby lepszy.

Miłosz Maciurzyński


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (17) Brak komentarzy
12.1.2012 (16:28)

Słuchaj to co napisałeś to nie koniec nam nauczycielka kazała wedug 5 punktów a u ciebie jest 1
1przedstawienie postaci
2 wygląd zewnętrzny
3 zainteresowania,ulubione zajęcia obowiązki,cechy charakteru
4stosunek do innych ludzi roślin i zwierząt
5 ocena postaci
ieżeli ktoś zrobi wedug tego może miec dobrze

11.1.2012 (14:09)

wiecie co on w tym opisie ma błędy jak dacie to nauczycielowi to będzie kilka rzeczy na czerwono nie obraż się Miłosz ale musisz jeszcze popracować

10.1.2012 (14:52)

super :D i oto chodziło xD

19.12.2011 (19:57)

Bardzo przydatne ;p
O to mi chodziło !
Naprawde fajne ;D

4.12.2011 (19:55)

dzienki uratowałeś mi życie jesteś spoko



Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.