profil

Kto jest dla mnie autorytetem?.

drukuj
satysfakcja 55 % 122 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Długo zastanawiałem się kto jest dla mnie autorytetem. W końcu zdecydowałem ,jest nim nasz papież, czyli Jan Paweł II.
Jest to pierwszy Polak , który pełni taką funkcję.
Po ogłoszeniu wyników na placu św. Piotra mało kto znał nazwisko Polaka, mało osób także wiedziało gdzie leży Polska. Dla Włochów Wojtyła brzmi jak nazwisko rodem z Afryki. Jednak szybko ludzie polubili naszego papieża. Został on ,,wynalazcą” światowych dni młodzież i ogromnych masowych mszy pod gołym niebem. Przeprowadza codzienne audiencje na Placu św. Piotra. Bardzo dobrze umie wypowiadać się publicznie , ma to ,,coś”, co pozwala trafić mu do każdego człowieka. Umie zawiesić głos, uczynić pauzę, która jest niezwykle ważna. Jest on postacią ponadczasową. Z samej jego twarzy, ruchów bije ciepło i miłość. Ludzie pokochali go także za jego nowoczesność. Wypowiada swoje zdanie na każdy temat, nawet na te tematy które papieża nie powinny obchodzić. Jego listy poruszają kwestię antykoncepcji, obrzezania kobiet czy zażywaniu narkotyków.

W czasie podróży prowadzi działalność polityczną. Każda głowa państwa ma szansę na osobistą audiencję. Z prezydentem Rosji rozmawia o demokracji, z Joschką Fischerem o pokoju , a z Lechem Wałęsą o Polsce. Castro po jego wizycie przywróciła do kalendarza Boże Narodzenie. Bliskość i siła Jan Pawła II tkwi w tym, że jest on papieżem ludzi, że nad ludźmi się pochyla, że ich dotyka i pozwala się dotykać. Nie poucza, nie gromi, nie schlebia. Podsuwa on ludziom najwłaściwsze rozwiązanie ich problemów w sposób mądry i taktowny. Nie dawno miejsce miało 25- lecie pontyfikatu Jana Pawła II. Jest on 264 papieżem zasiadającym na tronie świętego Piotra. Średnia długość pontyfikatu wynosi 7 lat i 6 miesięcy, a nasz papież ma szansę zostać drugim najdłużej panującym papieżem. Chwila ta nadejdzie 14 marca 2004 roku. Będzie to 25 lat 4 miesiące i 30 dni od dnia jego elekcji, kiedy wyprzedzi on Leona XIII. Pisząc o papieżu należy wspomnieć , że cieszył się on dobrym zdrowiem aż do 1981 roku , kiedy to podczas audiencji na placu św. Piotra , turecki prawicowiec Mehmet Ali Agca strzela do papieża. Kula przechodzi przez lewą rękę i uszkadza jamę brzuszną. Od tamtego czasu papież zaczął często chorować , zaczęto też budować papamobile, z kuloodpornymi szybami.

W czasie jego apostołowania przybyło 1316 błogosławionych i 171 świętych. Odwiedził prawie wszystkie kraje, z wyjątkiem Iraku, bo nie zezwolił na to Husajn.

Papież Jan Paweł II ma 83 lata i wielu prosi go, by zrezygnował z funkcji z racji wieku i choroby Parkinsona.
Mówią o jego odejściu ,ale on nie zamierza tego zrobić. Chce umrzeć, służąc Bogu. W końcu Chrystus też nie pozbył się swego krzyża.
To jedyny człowiek, który jest dla mnie wiarygodny. Trudno będzie następcom naszego Papieża sprostać wielkości Jana Pawła II. Jest On idolem naszych czasów. Chciałoby się Go naśladować, ale to takie trudne. Jest ona dla mnie autorytetem.!!!!!


Przydatna praca? Tak Nie
Podobne prace:
(0) Brak komentarzy