profil

/

Zadania Prace

równik, obliczanie kąta padania promieni słonecznych na ziemię [ściąga]

drukuj
satysfakcja 24 % 50 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

OBWÓD RÓWNIKA- 40076, DŁ. POŁ. 20 004 RUCH OBROTOWY- DOOKOŁA WŁASNEJ OSI, Z ZACH. NA WSCH.

1 PEŁNY OBRÓT TRWA 24 H, W CIĄGU 1 H ZIEMIA OBRACA SIĘ O 150, O 10 W CIAGU 4 MIN. V KĄTOWA JEST

STAŁA, LINIOWA ZMIENNA, NAJW. NA RÓWNIKU – 1670 KM/H, BIEGUN 0KM/H. DOWODY: WAHADŁO FOULATA

WSHODNIE ODCHYLENIE DROGI CIAŁ SWOBODNIE SPADAJĄCYCH Z DUŻEJ WYSOKOŚCI, SIŁA ODŚRODKOWA

SIŁA LORIOLISA (BEZWŁADNOŚCI). RUCH OBIEGOWY: RUCH DOOKOŁA SŁOŃCA (365 DNI I 6 H) V= 30KM/SEK

POŁOŻENIE ZIEMI NA ORBICIE JEST ZAWSZE JEDNAKOWE. OŚ ZIEMSKA JEST ZAWSZE NACHYLONA DO ORBITY

POD KĄTEM 66,33, PŁASZCZYZNA RÓWNIKA 23,27. NASTĘPSTWA: KĄT PADANIA ŚWIATŁA, RÓŻNE DŁ. DNIA I NOCY

WYSTĘPOWANIE PÓR ROKU, STREFY OŚWIETLENIA ZIEMI..SYDNEY- 1510 -210 = 130 130 x 4= 520= 8H40 18,30 +9 = 3,30

JEŻELI SZEROKOŚĆ E TO – 21, JEŻELI W TO +21. LINIA ZMIANY DATY TO UMOWNA LINIA ZMIANY CZASU BIEGNĄCA

MIEJWIĘCEJ OKOŁO POŁUDNIKA 180. PRZY PRZEKRACZANIU TEJ LINII Z ZACH. NA WSCH. NALEŻY POWTÓRZYĆ

TĄ SAMĄ DATĘ, PRZY PRZEKRACZANIU ZE WSCH. NA ZACH. NALEŻY JEDNĄ DATĘ OPUŚCIC(3XII-5XII)

WZORY: 21 III WZÓR 900 – X, 22 VI 900 – X + 23,270 23IX 90-X 22XII 90-X-23,27


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (4) Brak komentarzy
27.7.2006 (14:28)

te wzory to czego niby dotycza?

27.7.2006 (14:15)

Przydało sie ,ale troche nie jasne na poczatku . Mimo wszystko ciezko to znalezc w necie ,a tu jest !!!

27.7.2006 (14:12)

Czy ja wiem? Duzo z tego nie kumam, ale mysle, ze szukalam wlasnie tych wzorow co byly na koncu. Nom, mam nadzieje, ze sie przyda.... Zastanawiam sie co wystawic pracy...Chyba 4... :-)

27.7.2006 (14:08)

....no niezbyt



Zadania z Geografii
MIECKIE0 rozwiązanych zadań
Geografia 19 pkt 18.12.2014 (22:43)

PROSZE PODAJCIE MI ZADANIE Z GEOGRAFI <CZYTAMY MAPE> O ADANIA 1 DO 4 BARDO MI JEST TO POTRZEBNE NA JUTRO :(

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Geografia 100 pkt 18.12.2014 (20:22)

Porównaj warunki klimatyczne w Polsce z dwoma dowolnie wybranymi miejscami położonymi w innych strefach klimatycznych " (  REFERAT)!!!...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Geografia 100 pkt 18.12.2014 (18:03)

Porównaj warunki klimatyczne w polsce z dwoma dowolnie wybranymi miejscami położonymi w innych strefach klimatycznych "

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

rudaruda1230 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 18.12.2014 (17:51)

Różnica między rolnictwem Niemiec a Nigerii?

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

maamonaa0 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 17.12.2014 (19:15)

Na podstawie wlasnych obserwacji scharakteryzuj asortyment tluszczow zwierzecych znajdujacych sie w obrocie towarowym.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.