profil

Papkin - charakterystyka bohatera "Zemsty".

drukuj
satysfakcja 86 % 712 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Papkin jest jednym z głównych bohaterów "Zemsty".

Jest postacią, która wpływa na to ze jest on jednym z najzabawniejszych bohaterów komedii. Jest kawalerem w średnim wieku, pochodzącym z rodziny szlacheckiej. Mieszkał u Cześnika i pełnił role powiernika.

Zawsze był ubrany w szlachecki strój. Choć był elegancki to trochę zniszczony i stary. Nosił krótkie spodnie, buty okrągłe do pól łydki i trójkątny kapelusz.

Był tchórzem i kłamcą. Panicznie bal się wszelkich czynów, unikał walk, udowodnił to poprzez incydent przy murze granicznym. To typowy samochwała, który ogłasza się lwem północy, nieustraszonym rycerzem. Opowieści o bohaterstwie rekompensowały mu jego niedostatki. Udawał bohatera, a w rzeczywistości okazywał się tchórzem, człowiekiem bez charakteru. Posiadał wielka fantazje.

Ludzie lubili go ,lecz traktowali z przymrużeniem oka, ponieważ nie wierzyli w jego niewiarygodne opowieści.

Posługiwał się pięknym, barwnym językiem, posiadał talent poetycki. Jego zdolności możemy podziwiać np. w scenie z Klarą kiedy wyznaje jej miłość. Porównuje ją z kropla rosy, która powraca do życia jak zwiędłej lilii.

W przypadku Papkina śmiejemy się głownie z niezgodności jego czynów i postępowań. Papkin jest postacią sympatyczna. Nie tylko jego tchórzostwo ale jak i pozycja społeczna w jakiej był, zdecydowało o tym ze stal się zaledwie małym człowiekiem u boku swojego gospodarza.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (27) Brak komentarzy
26.10.2011 (19:28)

dla mnie długość jest ok, nie potrzebuje nie wiadomo jak długiego, ale widziałem błąd na początku, mianowicie Papkin jest to bohater drugoplanowy :) Pozdro

3.10.2011 (18:41)

No fajne ale troche za mało , tez troche pozmienialam ... ;P

7.6.2011 (14:54)

mi tam się podoba ale trochę mało tego.

21.5.2011 (11:44)

troche mało ale jest ok.

17.5.2011 (21:35)

przydało się :) troszkę zmieniłam, żeby się pani nie skapnęła :D

jestem na tak ;D

Teksty kultury


Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.