profil

Opis obrazu "Stworzenie świata"

drukuj
satysfakcja 56 % 125 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Obraz pt."Stworzenie świata" został namalowany w 1824r. Autorem jego jest William Blake. Dominatą kompowycyjną na obrazie stanowijego główny element- mężczyzna. Z tytułu dzieła wnioskuję, że tym człowiekiem jest Bóg- bochater będący tematem i sensem dzieła. Trzyma on w dłoni cyrkiel, który symbolizuje siłę twórczą, początek wszystkich rzeczy. Ze względu na kształy, z cyrklem wiązana jest alfa. Alfa to pierwsza litera alfabetu greciego, która stała się w znaczeniu przenośnym synonimem początku. Ten człowiek stoi na promieniującej kuli pomięszy cgmurkami. Na jednej chmurce malarz umieścił swoje imię i nazwisko.

Dominującym kolorem, którym namalowany został obraz jest czerwień. Kolor ten ma przypisane wiele znaczeń. Barwa jest związana z krwią, ogniem, potęgą, królewskością, dostojnością. Jest symbolem energii, zapału, odwagi, twórczego dzialania. Pozostałe kolory to żółty i czarny.

Ten obraz jest bardzo piękny i daje dużo do myślenia na teman, jak powstał świat.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (11) Brak komentarzy
18.12.2011 (15:11)

Niedojrze że analfabeta to jeszcze rok pomylił nie w 1824 tylko w 1724 w podręczniku ,,Świat w słowach i obrazach " s.54 ... Beznadzieja

17.9.2011 (21:16)

...niee..wgl nie przydatna praca ;( Lepiej naucz się ortografii i poprawnej polszczyzny

14.2.2011 (18:57)

to jakis analfabeta pisal

Typ pracy