profil

Sataniści

drukuj
satysfakcja 63 % 157 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Sataniści - na Zachodzie - sekta, ruch kulturowy; w Polsce - subkultura. Sataniści są to głównie młodzi ludzie. Pochodzenie społeczne, warunki domowe, religijność w rodzinie nie odgrywają w tym wypadku większej roli. O wstąpieniu do tej sekty decyduje głównie namowa, a następnie "pranie mózgu" ze strony liderów tej sekty, chęć przeżycia czegoś nowego, zakazanego czy wreszcie próby głupiego naśladowania piosenkarzy ucharakteryzowanych na satanistów, obwieszonych stosownymi symbolami jacy często pojawiają się na różnorakich teledyskach w telewizji. Sataniści noszą często swoje symbole: kolczyki w nosie, odwrócony krzyż, który wyśmiewa się z Chrystusa. Inne z symboli to trzy szóstki symbolizujące szatana, czy pentagram czyli pięcioramienna gwiazda wpisana w okrąg. Ten ostatni symbol ma im jakoby umożliwiać przywołanie złych duchów. Do tego dochodzi "organizacyjny" czarny kolor ubiorów.
Ruchy te zawsze były w opozycji wobec chrześcijaństwa i jego doktryny. Satanizm pozwala człowiekowi, który odrzucił Boga, stać się swoim własnym Bogiem. Polega na samouwielbieniu siebie jako człowieka. Dla satanisty nie ma dobra i zła. Podstawowym ceremoniałem satanistów są “czarne msze”. W Polsce subkultura pojawiła się po 1984 roku na fali popularności zespołów speed - black - metalowych, takich jak “Kat”, “Kreon” i “Fatum”. Teksty piosenek tych zespołów zawierają wiele motywów satanistycznych, łącznie z otwartą manifestacją zła i szatana. Polski satanizm jest daleki od pierwowzoru amerykańskiego. W szczytowych momentach koncertu sataniści podnoszą w górę pięść z dwoma wystawionymi palcami (wskazującym i małym) - symbolem satanistów. Od pamiętnej, zorganizowanej w Jarocinie w 1986 roku “czarnej mszy” sataniści są symbolem dużego zagrożenia dla społeczeństwa dla, tym samym zostali ulokowani na samym biegunie radykalnej opozycji wobec kultury oficjalnej.
Satanizm jest oczywiści również filozofią. Opiera się ona na zasadach czysto humanistycznych. Świat składa się z ludzi, którzy nim rządzą i to właśnie oni ustanowili wszystkie prawa nim rządzące. To ludzie stworzyli sobie bogów, a nie bogowie ludzi! To samo miało miejsce przy okazji wszystkich innych norm i dogmatów. Człowiek jest stwórcą świata w którym przyjdzie mu żyć. Właśnie dlatego każdy satanista musi dążyć do samodoskonalenia.

Każdy kto tak nie robi nie zasługuje na miano boga, którym jest, bo nie spełnia należnej bogom powinności kierowania światem. Satanista powinien śmiało patrzyć w przyszłość, ale nie może mu również zabraknąć nutki sceptycyzmu. Jest on potrzebny do przewidywania przeszkód na drodze każdego z nas.
Oto niektóre "prawdy" tego ruchu:
- okazuj mściwość wobec innych ludzi, grzechy dają zadowolenie,
- człowiek jest niczym innym, jak tylko zwierzęciem,
- Sataniści nie napadają na chrześcijan za to, że są chrześcijanami. Wielu Satanistów posiada chrześcijańskie rodziny, przyjaciół, znajomych, współpracowników. Sataniści mogą nie podzielać chrześcijańskiej filozofii, mogą jej nie szanować i nią gardzić
Sataniści dzielą się na:
1. Lucyferian, którzy czczą anioła Lucyfera. On jawnie ogłosił bunt przeciwko Bogu: "Nie będę służył" - hasło wszelkiej wolności.
2. Szataniści, demolujący cmentarze i ośrodki kultu religijnego. W czasie tzw. "Czarnych mszy" składają ofiary ze zwierząt (koty itp.).
3. Sataniści, odprawiający także "czarne msze", w czasie których dokonują ofiary z "dziewicy" tj. na rozrzuconych opłatkach i położonym na nich krzyżu, czynią zbiorowy stosunek - pozorowany gwałt. Jednocześnie zabijają kozę i piją jej krew z winem. Do tej mszy używają dwóch krzyży. Jeden mały oznaczający Kościół, który po zakończeniu orgii spalają, a drugi odwrócony, przedstawia potęgę szatana. Odwrócenie krzyża, czyli obalenie go, jest hasłem wszystkich sekt satanistycznych i znakiem rozpoznawczym.

Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (21) Brak komentarzy
12.2.2012 (13:59)

ŚMIECH NA SALI <Lol2> gratuluje

30.11.2011 (21:16)

ktoś ułomny nie powinien pisać na tej stronie... porażka, nie wiesz nic na jakis temat, to siedź cicho

6.10.2011 (10:45)

Ludzie! Opamiętajta się. Przestańta chleć i jareć. Żryjta, pijta i dymajta - zaludniajta świat. Przestańta se wymyślać jakichś bogów z nieba, z piekła czy z marsa, bo inaczej całkiem ta kraina się "wyludni". Srajta na te zaprzęgi i psy, które je ciągną. Dymajta tę babcię i dwunastu karzełków. ALE PRZEDE WSZYSTKIM KSZTAŁCIE SIĘ, ŻEBY ŻADNE CUDAKI NIE ROBIŁY Z WAS WAŁÓW. Chociaż ciemnota musi być, bo inaczej kto by na mnie pracował. Pozdrawiam i życzę sukcesów w zdobywaniu wiedzy.