profil

Charakterystyka Willego Sonnenbrucha.

drukuj
satysfakcja 81 % 383 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

"Niemcy" Leona Kruczkowskiego są utworem dramatycznym. Czas akcji rozgrywa sie pod koniec września 1943r.
Jednym z glównych bohaterów utworu jest Willi-syn profesora Sonnenbrucha. Miał matkę Bertę, którą kochał. Dwa lata studiował historie sztuki. studia przerwała mu wojna. Otrzymał stopieńoficerski w służbie w oddziałach SS. Była to policja polityczna, która zasłynęła z okropnej okrutności. został skierowany do pracy na placówce w norwegii, gdzie mieszkał z przyjaciółką Marika.

Był człowiekiem stanowczym, okrutnym, pewnym siebie i uczynnym. Kupił za bezcen od pani soerensen naszyjnik, cynicznie oszukując ją i ludząc nadzieją, że jej syn żyje.Był człowiekiem, który gardzi przyjętymi w społeczeństwie wartościami. Śmierć innego człowieka, do ktorej się przyzwyczaił, nie obchodziła go. Przyjął wszystkie takie cechy charakteru, które spowodowały, że był bezwzglednie oddany reżimowi. Hitlerowska ideologię uwazal za słuszną i prawdziwą.

Willi był młodzieńcem inteligentnym i wykształconym. Znał się na sztuce.Był pedantem. Miał swoje zasady. Nie miał natomiast zwyczaju przyjmować w swoim domu interesantów. Był czlowiekiem zakłamanym. Uwidacznia sie to w tym, że swoja matkę bardzo kocha, ale nie rozumie innej matki,która martwi się o życie swego syna.

Willi Sonnenbruch to szowinista(nacjonalista). Dla świętego spokoju okłamuje druga osobę, robi to swiadomie. Nie jest mu szkoda chłopca, ktory zmarł na skutek pobicia. Żaluje tylko, ze ten chlopiec nic juz nie powie podczas zeznania.

Uważal, że Europa musi być tylko niemiecka. Tylko Niemcy mają prawo w niej żyć. We wszystkich podejrzanych widział wrogów Rzeszy. Nawet przyjaciół ojca i jego ucznia. Jego sposób myślenia popierała matka, jako jedyna bliska mu osoba.

Willi jest postacią negatywną. Jest typowym faszystą, okrutnym i bez zadnych skrupułów. Jedyna pozytywną jego cechą, ale nie do konca jest to, że kochał swoja matkę, ale nie umial zrozumieć uczuc innej matki.


Przydatna praca? Tak Nie
W słownikach:
Komentarze (18) Brak komentarzy
22.2.2011 (17:45)

Nie bardzo jest ta praca,a Majencja chyba musi pójść na korki z polaka

8.9.2009 (17:14)

majencia 14 nie wiem kto ciebie uczyl polskiego?? a charakterystyka troche lipna

7.10.2008 (18:59)

Więc tak. Trudno mi jest ocenić Twoją pracę. Powinnaś przede wszystkim pisać logicznie i nie tak chaotycznie. Stosunek do matki, innych ludzi wymieszany jest z cechami charakteru. Ja czytałam tylko fragment tego utworu, a tam nie był opisany jego wygląd zewnętrzny, więc tą kwestię daruję. Ogólnie miałaś dobre pomysły, ale nie wiedziałaś, jak ubrać je w zdania, więc wyszło niezbyt korzystnie. Popracuj koniecznie nad stylem pisania charakterystyki, spróbuj pisać wyraźniej, barwniej i nie powtarzaj kilkadziesiąt razy tego samego. Jeśli piszesz, np., że Willy był stanowczym, okrutnym i uczynnym, to popieraj to przykładami, bo ja np. z tym ostatnim się kompletnie nie zgadzam, a Ty mogłabyś pomóc mi zrozumieć Twoje racje.

Praca na pewno nie jest najlepsza i nie ma w niej wielu informacji, co jest podstawą. Staram się nie wystawiać ocen, ale radzę tego nie przepisywać na pracę domową.