profil

Przewodniki i izolatory

drukuj
satysfakcja 78 % 646 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

Przewodnikami nazywamy ciała,których ładunki mogą poruszać sie z miejsca na miejsce. Należą do nich: matale(srebro, złoto,miedż,aluminium), półprzewodniki np grafit, oraz elektrolity czyli wodne roztwory kwasów, zasad, i soli i gazy zjonizowane (w których istnieją jony i elektrony swobodne)
Swobodne cząstki naładowane nazywamy nośnikami ładunku elektrycznego. I tak , w metalu są nimi elektrony swobodne, w elektrolitach jony dodatnie i ujemne nie mogłyby sie swobodnie poruszać w ich wnętrzu. Izolatory nie przewodzą ładunków elektrycznych ( nie pzrewodzą prądu elektrycznego).

Izolatory izolują ładunek zgromadzony w pewnym miejscu na swej powierzchni i nie dopuszczają do tego rozprzestrzeniania sie. W izolatorze elektryzuje sie tylko jego częsc zewnętrzna , która w danej chwili elektryzowania ( pocierania) styka sie z drugim ciałem. Do izolatorów zaliczamy : szkło, papier, porcelanę, tworzywo sztuczne PCV


Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: przewodniki_i_izolatory.doc
Komentarze (16) Brak komentarzy zobacz wszystkie
16.10.2011 (19:19)

Jest jest mam 5 to już 3 5 w tym roku.Mam same piątki z przyrody:)

26.5.2011 (09:23)

dobra praca ale niezadobra narazie mi te informacje wystarcza

3.5.2011 (18:31)

Dobra praca zawsze to lepsze niż żeby samemu wymyśleć :-P

18.4.2011 (18:30)

zła praca:-(

6.4.2011 (17:52)

:( bardzo zła praca
najgorsza :P



Szelinka9990 rozwiązanych zadań
Fizyka 150 pkt 1 godzinę 37 minut temu

Proszę o pomoc! Sama tego nie zrobię. Potrzebne na jutro ... Przyrządy użyte do wykonania doświadczenia : -zasilacz prądu stałego, -różne...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 113 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Szelinka9990 rozwiązanych zadań
Fizyka 200 pkt 1 godzinę 50 minut temu

Proszę o pomoc , sama tego nie dam rady zrobić a potrzebuje to na jutro ...!

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 150 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Gan351 rozwiązane zadanie
Fizyka 50 pkt 28.10.2014 (21:42)

1.Oblicz wartość siły, którą musimy działać na piłke o masie 0,5 kg, aby poruszała się z przyspieszeniem o wartości 3 m/s (s do kwadratu) 2.Oblicz...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

SzalonaDomi31 rozwiązane zadanie
Fizyka 150 pkt 28.10.2014 (19:39)

Z łuku wystrzelono strzałę pionowo do góry. Strzała wzniosła się na pewną wysokość, następnie spadła i wbiła się w ziemię. opisz, jakie zaszły...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 113 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

SzalonaDomi31 rozwiązane zadanie
Fizyka 50 pkt 28.10.2014 (19:23)

Zad.7/70 Fizyka, 2 gimnazjum. Z łuku wystrzelono strzałę pionowo do góry. Strzała wzniosła się na pewną wysokość, następnie spadła i wbiła się w...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.