profil

Jakie znaczenie ma Jan Paweł II w moim życiu?

drukuj
satysfakcja 73 % 65 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Papież Jan Paweł II to Polak, którego imię w ostatnim czasie jest na ustach wielu ludzi na całym świecie. Szczególnie ciepło imię to jest wymawiane w mojej Ojczyźnie. Okazją do tego zbliżający się dzień beatyfikacji wielkiego rodaka. Wielu polaków spotkało się bezpośrednio w swoim życiu Ojcem Świętym, a pozostali śledzili jego pontyfikat poprzez środki masowego przekazu. Dla prawie wszystkich papież był autorytetem. A kim był dla mnie ? Jakie miejsce zajmuje w moim życiu ?
Niewiele pamiętam z pontyfikatu JP, gdyż w chwili śmierci miałem zaledwie … lat. W domu pozostały po nim pamiątkowe zdjęcia i książki. W sercu natomiast pozostała pamięć o niezwykłym papieżu. Zaimponował mi przede wszystkim tym, że pokazał światu jak można się otworzyć na ludzi. Papież pielgrzym bo tak o nim mówiono, starał się dotrzeć do najodleglejszych zakątków świata, by ludziom nieść dobrą nowinę o Chrystusie. Nie były to tylko puste słowa. Potrafił pochylić się nad każdym człowiekiem, dostrzec Chrystusa zarówno w ubogim, jak i bogatym, zdrowym i chorym. Troszczył się o mieszkańców wielu krajów, a przede wszystkim bliskie mu były losy Polaków. Wiem, że prosił ducha świętego o odnowienie oblicza polskiej ziemi i wyzwolenie spod władzy komunistów. Stało się tak i dziś możemy cieszyć się wolną Ojczyzną.
Jan Paweł II nauczył mnie również wybaczać, gdyż sam dał tego piękny przykład. Po zamachu na jego życie udowodnił, że żyje zgodnie z ewangelią. Gdy odzyskał siły i wrócił do zdrowia, udał się do zamachowca, aby z nim porozmawiać i mu wybaczyć. Ja też nie powinienem się złościć na każdego i starać się mu przebaczać.
Jego dążenie do zgody widoczne było również w kontaktach z wyznawcami innych religii. Zaimponował mi tym, że w roku jubileuszowym udał się do ziemi świętej i modlił się wspólnie z Żydami Których nazywał starszymi braćmi w wierze. Dążył do pojednania z kościołem prawosławnym i wyznawcami innych religii. Dla mnie jest to przykład, że trzeba akceptować każdego człowieka i starać się dostrzec w nim dobro.
Dzieło Jana Pawła II kontynuuje Benedykt XVI. Cieszę się z faktu, że byłem na spotkaniu z nim na Jasnej górze. To właśnie on w dniu 1 Maja dokona beatyfikacji Jana Pawła II, a ja zyskam świętego do którego będę się modlił i prosił go o wstawiennictwo u Boga.


Praca na około 1,5 strony zwięzłym drukiem.
Można obrabiać według własnych sugestii.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (2) Brak komentarzy
1.6.2011 (15:13)

Naprawdę ŚwieTNA Praca x}

10.5.2011 (20:36)

Naprawdę polecam pracę tego autora! Piątki wpadają do dziennika i można się przy okazji nauczyć pisać dobre wypracowania :D

Zakres materiału