profil

/

Zadania Prace

Znaczenie Mszaków

drukuj
satysfakcja 83 % 231 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Po obumarciu mszaki wzbogacają glebę w próchnicę, przygotowując glebę dla innych, bardziej wymagających roślin. Pełnią ważną funkcję w zasiedlaniu nieużytków, np.: hałd. Wzbogacają podłoże, umożliwiają stopniowe zagospodarowania tych terenów.
Zatrzymując wodę, mszaki powodują, że po długotrwałych, intensywnych opadach nie spływa ona natychmiast do rzek, lecz przesiąka do nich stopniowo. W ten sposób zmniejsza się ryzyko powodzi.
Jedne z mszaków - torfowce mają znaczenie jako materiał opałowy, do produkcji leków i kosmetyków, jako kąpiel leczniczą oraz do użyźniania gleby.


(moja pierwsza tego typu praca, więc nie oceniać zbyt surowo, ta praca to jedna z moich prac domowych)


Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: znaczenie_mszaków.doc
Komentarze (5) Brak komentarzy
13.2.2012 (16:54)

Całkiem przydatne. Dzięki :)

26.3.2011 (18:04)

Cos takiego mam w podreczniku do klasy 1 gimnazjum.
Ale ogólnie ładnie ujęte.

22.3.2011 (18:18)

to samo mam w podręczniku... : / /

19.3.2011 (11:27)

Mogłoby być od myślników, ale to też zależy od tego jak nauczyciel wymaga.
Ogólnie ładnie i przdatnie.

3.4.2011 (17:49)

Mogłoby być od myślników, ale to też zależy od tego jak nauczyciel wymaga.
Ogólnie ładnie i przdatnie.

Rozkład materiału


Zadania z Biologii
thedawid690 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt 23.4.2015 (22:36)

Dlaczego należy chronić ziemie ? mamy na przyrode napisać dialog o tym np ; ja czytam : czy dobrze sie pani oddycha teraz odpowiada ziemia ( mój...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Weronika14113 rozwiązane zadania
Biologia 10 pkt 19.4.2015 (10:56)

Jakie sa choroby układu moczowego?Przynajmiej 3 przykłady.

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Trotylka0 rozwiązanych zadań
Biologia 20 pkt 18.4.2015 (17:35)

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jaka jest różnica pomiędzy hormonami tkankowymi, a miejscowymi? Tylko proszę, bez wklejania regułek, bo one zupełnie...

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 15
Rozwiązuj

Myszka19910 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt 18.4.2015 (11:49)

W korze półkul mózgowych człowieka znajdują się różnego rodzaju ośrodki: nerwowe, rozmieszczone w płatach: czołowym, ciemieniowym, skroniowym, i...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

paulinka123456780 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt 17.4.2015 (17:40)

Grzyby -organizmy cudzozywne beztkankowe

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.