profil

satysfakcja 84 % 224 głosów

Znaczenie Mszaków

drukuj
Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

Po obumarciu mszaki wzbogacają glebę w próchnicę, przygotowując glebę dla innych, bardziej wymagających roślin. Pełnią ważną funkcję w zasiedlaniu nieużytków, np.: hałd. Wzbogacają podłoże, umożliwiają stopniowe zagospodarowania tych terenów.
Zatrzymując wodę, mszaki powodują, że po długotrwałych, intensywnych opadach nie spływa ona natychmiast do rzek, lecz przesiąka do nich stopniowo. W ten sposób zmniejsza się ryzyko powodzi.
Jedne z mszaków - torfowce mają znaczenie jako materiał opałowy, do produkcji leków i kosmetyków, jako kąpiel leczniczą oraz do użyźniania gleby.


(moja pierwsza tego typu praca, więc nie oceniać zbyt surowo, ta praca to jedna z moich prac domowych)

Data dodania: 2010-11-25


Autor Rowena97
Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: znaczenie_mszaków.doc
Komentarze (5) Brak komentarzy zobacz wszystkie
13.2.2012 (16:54)

Całkiem przydatne. Dzięki :)

26.3.2011 (18:04)

Cos takiego mam w podreczniku do klasy 1 gimnazjum.
Ale ogólnie ładnie ujęte.

22.3.2011 (18:18)

to samo mam w podręczniku... : / /

19.3.2011 (11:27)

Mogłoby być od myślników, ale to też zależy od tego jak nauczyciel wymaga.
Ogólnie ładnie i przdatnie.

3.4.2011 (17:49)

Mogłoby być od myślników, ale to też zależy od tego jak nauczyciel wymaga.
Ogólnie ładnie i przdatnie.

Rozkład materiału


Zadania z Biologii
Nieaktywny
Biologia 10 pkt 24.10.2014 (15:45)

Opisz las rosnacy w poblizu miejscowosci w ktorej mieszkasz (miejscowość Włocławek ) pomóżcie mi bardzo będę wdzięczna!

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Biologia 10 pkt 24.10.2014 (10:19)

(metoda owas)karta obserwacji  potrzebuje tabele wypelnioną na zawod piekarz

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Biologia 10 pkt 23.10.2014 (21:36)

W oparciu o warunki znanego Ci gospodarstwa wskaż dwie najważniejsze przyczyny uszkodzeń sprzętu rolniczego, opisz je i podaj przeciwdziałania

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Biologia 10 pkt 23.10.2014 (21:06)

Znaczenie biotechnologi tradycyjnej.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Biologia 50 pkt 22.10.2014 (21:39)

Proszę o pomoc w zamian daję 50 puków za rozwiązanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.