profil

Znaczenie Mszaków

drukuj
satysfakcja 84 % 224 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

Po obumarciu mszaki wzbogacają glebę w próchnicę, przygotowując glebę dla innych, bardziej wymagających roślin. Pełnią ważną funkcję w zasiedlaniu nieużytków, np.: hałd. Wzbogacają podłoże, umożliwiają stopniowe zagospodarowania tych terenów.
Zatrzymując wodę, mszaki powodują, że po długotrwałych, intensywnych opadach nie spływa ona natychmiast do rzek, lecz przesiąka do nich stopniowo. W ten sposób zmniejsza się ryzyko powodzi.
Jedne z mszaków - torfowce mają znaczenie jako materiał opałowy, do produkcji leków i kosmetyków, jako kąpiel leczniczą oraz do użyźniania gleby.


(moja pierwsza tego typu praca, więc nie oceniać zbyt surowo, ta praca to jedna z moich prac domowych)

Data dodania: 2010-11-25


Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: znaczenie_mszaków.doc
Komentarze (5) Brak komentarzy zobacz wszystkie
13.2.2012 (16:54)

Całkiem przydatne. Dzięki :)

26.3.2011 (18:04)

Cos takiego mam w podreczniku do klasy 1 gimnazjum.
Ale ogólnie ładnie ujęte.

22.3.2011 (18:18)

to samo mam w podręczniku... : / /

19.3.2011 (11:27)

Mogłoby być od myślników, ale to też zależy od tego jak nauczyciel wymaga.
Ogólnie ładnie i przdatnie.

3.4.2011 (17:49)

Mogłoby być od myślników, ale to też zależy od tego jak nauczyciel wymaga.
Ogólnie ładnie i przdatnie.

Rozkład materiału


Diamentowaa200 rozwiązanych zadań
Biologia 20 pkt wczoraj o 16:10

Zadania z biologii1. Wyjaśnij, dlaczego komórki człowieka są zróżnicowane pod względem budowy i funkcji, chociaż mają tę samą informację...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Kazek1211 rozwiązane zadanie
Biologia 255 pkt wczoraj o 12:56

opisz jeden gatunek: owadów, ryb, gadów, ptaków bud owe ich ciał, wymiary, środowiska życia odżywianie i zwyczaje daje 10 min i naj

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 192 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

kamilagwiazdka0 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt 30.10.2014 (17:58)

Jaka była teoria względności Einsteina ? Mam to na jutro !!!

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

patryst0 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt 30.10.2014 (14:13)

Warunki i urządzenia do przechowywania żywności, zmiany zachodzące podczas przechowywania żywności. Metody i techniki sporządzania potraw i...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

gizordzik0 rozwiązanych zadań
Biologia 30 pkt 28.10.2014 (11:42)

Witam, potrzebuje rozwiązania zadań z załącznika.  Z góry dzięki.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 23 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.