profil

/

Zadania Prace

Znaczenie Mszaków

drukuj
satysfakcja 83 % 231 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Po obumarciu mszaki wzbogacają glebę w próchnicę, przygotowując glebę dla innych, bardziej wymagających roślin. Pełnią ważną funkcję w zasiedlaniu nieużytków, np.: hałd. Wzbogacają podłoże, umożliwiają stopniowe zagospodarowania tych terenów.
Zatrzymując wodę, mszaki powodują, że po długotrwałych, intensywnych opadach nie spływa ona natychmiast do rzek, lecz przesiąka do nich stopniowo. W ten sposób zmniejsza się ryzyko powodzi.
Jedne z mszaków - torfowce mają znaczenie jako materiał opałowy, do produkcji leków i kosmetyków, jako kąpiel leczniczą oraz do użyźniania gleby.


(moja pierwsza tego typu praca, więc nie oceniać zbyt surowo, ta praca to jedna z moich prac domowych)


Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: znaczenie_mszaków.doc
Komentarze (5) Brak komentarzy
13.2.2012 (16:54)

Całkiem przydatne. Dzięki :)

26.3.2011 (18:04)

Cos takiego mam w podreczniku do klasy 1 gimnazjum.
Ale ogólnie ładnie ujęte.

22.3.2011 (18:18)

to samo mam w podręczniku... : / /

19.3.2011 (11:27)

Mogłoby być od myślników, ale to też zależy od tego jak nauczyciel wymaga.
Ogólnie ładnie i przdatnie.

3.4.2011 (17:49)

Mogłoby być od myślników, ale to też zależy od tego jak nauczyciel wymaga.
Ogólnie ładnie i przdatnie.

Rozkład materiału


Zadania z Biologii
anonimowaa1280 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt wczoraj o 07:42

Opisz rosnącą w cebule w doniczce.

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

artudo1230 rozwiązanych zadań
Biologia 30 pkt 30.3.2015 (21:01)

Wyjaśnij : allel dominujący PROSZĘ SZYBKO ! :D

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 23
Rozwiązuj

tarasiukmarzena76 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt 30.3.2015 (12:40)

Solarium ,nadwaga,nowotwór szyjki macicy zagrożenia i profilaktyka. Proszę pomuśćie mi

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

tarasiukmarzena76 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt 30.3.2015 (12:22)

Wpływ aspartamu,glutamianu sodu i antybiotyku na ciało człowieka. Proszę pomuście ma na środę

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

tarasiukmarzena76 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt 29.3.2015 (16:42)

1)Wpływ aspartamu,glótamianu sodu i antybiotyku na ciało człowieka 2)Moje działania w profilaktyce i promocji zdrowia 3)Solarium,nadwaga,nowotwór...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.