profil

Rozprawka na temat: Pieniądze szczęścia nie dają

drukuj
satysfakcja 82 % 622 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Na początku wypowiedzi warto zastanowić się nad znaczeniem słowa "szczęście".Jedni rozumieją szczęście przez miłość, zdrowie czy też przyjaźń, dla innych natomiast to kariera.Są i tacy, którzy twierdzą, że szczęście mogą dać pieniądze.Moim zdaniem pieniądze szczęścia nie dają.W mojej pracy postaram się przedstawić argumenty, które potwierdzą wybraną przeze mnie tezę.

Pierwszym argumentem, który chcę przedstawić w swojej pracy jest fakt, że za pieniądze nie można kupić żadnych wartości duchowych.Zdrowia, miłości czy przyjaźni nikt nam nie sprzeda, gdyż są one wartościami bezcennymi.Uczuć ludzkich także nie da się kupić, nawet jeśli mamy przyjaciół, a oni są z nami tylko ze względu na to iż posiadamy dobra materialne, to nie możemy nazwać ich prawdziwymi przyjaciółmi bo nimi nie są.

Z drugiej strony, pieniądze przyczyniają się do ukazania uczuć. Oprócz slow i gestów pragniemy czasem podarować ważnej dla nas osobie, prezent czy tez wyjście np. romantyczna kolacja, kino. Jednak bez pieniędzy byłoby to niemożliwe.

Kolejnym argumentem jest to iż ludzie którzy maja nadmiar pieniędzy zapominają o osobach, które maja w ich życiu szczególne znaczenie.Człowiek bardzo często poświęca wszystko dla zdobycia pieniędzy. Cierpi na tym szczególnie jego rodzina, której nie poświęca już tyle czasu.Praca ciągle jest na pierwszym miejscu nawet wtedy kiedy przebywa w domu to często duchem jest nadal przy swoich obowiązkach.

Z innego punktu widzenia ludzie zdobywają pieniądze dla rodziny, aby zapewnić jej godne warunki do życia. Jeśli ktoś decyduje się na dzieci musi pamiętać o tym iż wiążą się z nimi wysokie koszty ich utrzymania.

Następny argument który chce przedstawić dowodzi ze pieniądze mogą doprowadzić zmiany cech charakteru na gorsze.Poprzez zdobycie sławy czy tez uzyskanie kariery ludzie często czuja się lepsi od innych i przestają zwracać uwagę na biednych i potrzebujących. Stają się skąpi i samolubni.Osoby które poświęcają się tylko robieniu kariery zawodowej są często samotne, smutne i przygnębione.

Patrząc na to z innej strony człowiek jest tylko człowiekiem i ma marzenia, wiec zrobi wszystko , by je spełnić. Jeżeli ktoś ma marzenie żeby być sławnym nie zwraca uwagi na nic innego tylko na to aby je spełnić.

Istotne jest jednak, by w tych marzeniach się nie pogubić bo przecież da się je spełniać jednocześnie będąc dobrym człowiekiem.

Postaciami literackimi, które potwierdza moją tezę są m.in. bohater "opowieści wigilijnej" Ebenzer Scroog'e.Starzec który miał mnóstwo pieniędzy ale nie miał szczęścia.A także bohaterowie "Kwiatu Kalafiora" rodzina Borejków, która choć nie nie była zbyt zamożna, a jednak była szczęśliwa.

Trzeba również o jednej bardzo ważnej rzeczy, pomimo iż pieniądze nie przynoszą człowiekowi szczęścia to jednak są potrzebne do zaspokojenia swoich potrzeb życiowych. Możemy za nie kupić produkty, które są nam niezbędne do życia.Człowiek musi przecież jeść, mieć w co się ubrać, a tych rzeczy nie dostaniemy za darmo.

Reasumując moją pracę stwierdzam, że pieniądze nie dają szczęścia, ale mogą przyczynić się do jego osiągnięcia.Pamiętajmy jednak, że są rzeczy, których nie można kupić.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (5) Brak komentarzy
8.1.2012 (15:39)

Ładna praca. Fajnie wyszczególnione argumenty. Dziękuję :)

21.12.2011 (18:35)

a mogę się spytać co ty z niej dostałaś? : P

21.12.2011 (18:34)

bardzo mi pomogła ta praca, gdyż pisałam pierwszą rozprawkę w życiu i nijak wiedziałam jak mam się do niej zabrać. wiele z twojej pracy (nie skopiowałam), ale powołałam się, no! tak można to powiedzieć. mam nadzieję na dobrą ocenę. : D

Formy wypowiedzi