profil

/

Zadania Prace

Przyczyny klęski Kampanii Wrześniowej

drukuj
satysfakcja 90 % 326 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

- zły plan obrony kraju - nie zabezpieczenie północnego i południowego skrzydła, zgrupowanie większości polskich sił w łuku Wisły -tam gdzie były najbardziej narażone na okrążenie.
- niedocenianie szybkości, z jaką mogły poruszać się niemieckie jednostki szybkie i ich siły ognia,
- brak rozeznania w możliwościach i sile niemieckiego lotnictwa (musiano sobie zdawać sprawę, że przy słabości polskich sił powietrznych, Niemcy bardzo szybko zdezorganizują szlaki komunikacyjne i uniemożliwią sprawne przeprowadzenie mobilizacji i przerzutu wojsk).
- plan wojny oparty na bitwie granicznej a później wycofanie się na główne linie obrony.
- słabo rozwinięta sieć kolejowa, co w przypadku przewagi niemieckiego lotnictwa, z góry uniemożliwiało odpowiednie przerzuty wojska.
- liczenie na pomoc sojuszników z zewnątrz.
- niedostateczne uzbrojenie (880 czołgów, 400 samolotów i 4300 dział polskich na 2800 czołgów, kilkaset wozów pancernych i 3000 samolotów niemieckich).
- cios zadany przez wojska radzieckie wkraczające do Polski od wschodu.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (8) Brak komentarzy
11.12.2011 (18:31)

dobra praca :)

2.6.2011 (17:14)

Dzięki za konkrety.

28.4.2011 (15:40)

no no no bardzo przydatne lepsze o tych długich wypracowań z których trudno "wyłowić" potrzebne nam informacje

18.4.2011 (17:14)

Extra ;]

8.4.2011 (01:00)

super!
bardzo się przyda jutro(dzisiaj;])!

Historia powszechna


Zadania z Historii
olka222320 rozwiązanych zadań
Historia 10 pkt wczoraj o 21:52

Przeczytaj fragment z ewangelii (Mk. 1,4-11) i opisz krótko to wydarzenie

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

bartek10660 rozwiązanych zadań
Historia 10 pkt 26.4.2015 (18:56)

Jakie znaczenie dla historii polski miał stan wojenny ??    prosze o odpowiedź i to jak najszybciej :D

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

eru2011 rozwiązane zadanie
Historia 10 pkt 25.4.2015 (13:13)

Wypisz prawa seniora oraz wymień poszczegulne dzielnice kture otrzymali sunowie Bolesława Krzywoustego

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

md2260 rozwiązanych zadań
Historia 30 pkt 25.4.2015 (13:11)

Rozstrzygnij, czy poniższe zdania są prawdziwe czy fałszywe, wpisując w tabeli ,, prawda" lub ,,Fałsz": a) Niemieckimi oddziałami Afnka...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 23
Rozwiązuj

md2260 rozwiązanych zadań
Historia 30 pkt 25.4.2015 (13:10)

1.uzupełnij tekst: W..........roku rozpoczęło się niemieckie natarcie na Francję. Siły niemieckie ominęły ........... i zaatakowały przez...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 23
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.