profil

satysfakcja 88 % 483 głosów

Renesans Karoliński

drukuj
Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

RENESANS KAROLIŃSKI

Renesans karoliński to pierwsze,od czasów upadku Imperium Rzymskiego i najazdów barbarzyńców, ożywienie kultury i sztuki Europy. Został on zapoczątkowany przez najwybitniejszego władcę frankońskiego doby wczesnego średniowiecza - Karola Wielkiego.
Samo słowo "renesans" znaczy "odradzać się, odnawiać", zwykle jest ono używane na oznaczenie zamierzonego i celowego wskrzeszenia i odnowienia starożytnej kultury.
Karol Wielki dążył do zjednoczenia całej Europy i stworzenia jednego imperium, jakie istniało za czasów rzymskich. Cesarz próbował również odnowić upadłą kulturę starożytną oraz nawiązać do kulturalnych zdobyczy starożytnych, dlatego też okres ten nazywany jest renesansem karolińskim.

Renesans karoliński polegał na
-ożywieniu kultury i sztuki europy
-zjednoczenia całej europy
-reformy szkolnictwa
-rozwijaniu się sztuki i architektury.

Krótkie ale wystarczające. ;)

Data dodania: 2010-02-15


Autor fuckinyou
Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: renesans_karoliński.doc
Komentarze (6) Brak komentarzy zobacz wszystkie
9.5.2011 (19:46)

Wielkie dzięki ta praca bardzo się przydała .

4.5.2011 (18:39)

dzięki

3.5.2011 (13:48)

dzięki za to dostałam 6;)

25.3.2011 (19:08)

Niezła praca. Bardzo mi pomogła.

16.1.2011 (12:31)

Super praca!



Zadania z Historii
Nieaktywny
Historia 10 pkt 1 godzinę 16 minut temu

Wymień co najmniej 5 krajów które najbardziej dotknął Wielki Kryzys gospodarczy???

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Historia 10 pkt 23.10.2014 (19:50)

Jakie pytania można ułożyc do wyrazów; Babilon Zmartwychwstanie Błogosławieni Wulgata Dobra nowina Jan Królestwo Namaszczenie Piotr Dzękczynienie...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Historia 15 pkt 23.10.2014 (14:31)

Juliusz Cezar i jego podboje. ( szczegółowo. )

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 12 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Historia 15 pkt 22.10.2014 (17:19)

1. Przedstaw zmiany w położeniu społeczeństwa polskiego po powstaniu Listopadowym. 2. Wskaz najważniejsze przemiany ustrojowe w Rosji po rewolucji...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 12 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Historia 10 pkt 21.10.2014 (22:08)

Odszukaj w internecie płuci i wieku 3 dowolnych wybranych krajów przerysuj lub wklej do zeszytu i krótko scharakteryzuj

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.