profil

Recenzja filmu pt. "Krzyżacy"

drukuj
satysfakcja 82 % 280 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Film „Krzyżacy” jest adaptacją powieści H. Sienkiewicza pt. "Krzyżacy". Reżyserem filmu był Aleksander Ford, a scenariusz napisał Jerzy Stawiński.

Główna rola Zbyszka z Bogdańca przypadła Mieczysławowi Kalenikowi, Juranda ze Spychowa zagrał Andrzej Szalewski. Dwórkę Księżnej Anny, a zarazem pierwszą żonę Zbyszka zagrała Grażyna Staniszewska. Rola Jagienki przypadła pięknej Urszuli Modrzyńskiej. Obsada bardzo mi się podobała, wszyscy zagrali fantastycznie, gdyż wczuli się trudne role bohaterów ze średniowiecza. Wyglądali bardzo rzeczywiście i autentycznie. Jedyne zastrzeżenia mam do roli Danusi. W powieści była to czternastolatka, a w filmie ma przynajmniej lat szesnaście i zagrała bardzo sztucznie, bez życia.

Akcja w filmie była z pasją, powiązana z książką. Choć nie wszystko było dokładnie tak jak napisał Henryk Sienkiewicz. Akcja zmieniała się szybko, nawet w niektórych momentach widz nie mógł nadążyć za nią. Autorzy bardzo się starali, więc poradzili sobie doskonale ze wszystkimi trudnościami. Znakomicie pokazali życie i obyczaje średniowiecza oraz miejsca, w których żyli rycerze i mieszkańcy dawnej, starej Polski, gdy panował król Jagieło, którego znakomicie zagrał Emil Karewicz.

Muzyka Kazimierza Sierackiego w filmie mi się podobała, ponieważ oddawała panujący nastrój. Uważam, że była dopasowana do filmu. Ogólna atmosfera panująca w utworze jest smutna i przygnębiająca. Film nie wywarł na mnie dobrego wrażenia. Czułam pewien niedosyt. Myślę, że bardziej zrozumiałabym tematykę filmu czytając lekturę.


Dostałam 5- ! hah xd

Data dodania: 2010-02-01


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (13) Brak komentarzy
1.12.2014 (15:21)

Dziękuje! Dostałem 5

20.12.2011 (20:05)

Ubogie słownictwo, błędnie powiązane epitety z określanymi wyrazami. Moim zdaniem napisane na 3+, znajdzie się kilka błędów stylistycznych, poza tym praca jest dość krótka. Ah, no i uprzedzając, pozdrawia absolwentka gimnazjum, w LO profil humanistyczny :)

3.6.2011 (18:37)

no ale pani nauczyciel tak nie wolno przecież to dzieci ja też mam dzieci i wiem czego noie wolno a co wolno

3.6.2011 (18:34)

no naprawde dzieki pomogło mi bez dwuch zdań

31.3.2011 (21:44)

Co to za nauczyciel co życzy uczniom bólu i cierpienia boże....... a żądają podwyżek za co za takie słowa....

Formy wypowiedzi


Zadania z Języka polskiego
jack2220 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt wczoraj o 19:06

Hej, mam taki problem. Mianowicie poproszono mnie o wiersz na temat taxi lub taxi corporation( może być krótki,tylko pozytywny) Proszę pomocy

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.