profil

Dlaczego warto sięgać do Pisma Świętego oraz co daje człowiekowi modlitwa ?

drukuj
satysfakcja 70 % 36 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Celem Pisma Świętego jest ukazanie ludziom Boga i Jezusa. Prawdy biblijne są ponadczasowe. Zmieniają się okoliczności, miejsce, epoki ale Bóg pozostaje ten sam. Gdy sięgamy po Pismo Święte odkrywamy podstawowe prawdy wiary. Uczymy się postępować zgodnie z nauką kościoła. Jeśli chcemy być chrześcijanami, musimy czynić to, co Jezus nam nakazał a żeby to wiedzieć, trzeba sięgać po słowo Boże.
Modlitwa jest łaską, którą Bóg dał człowiekowi, aby służyła mu jako źródło wsparcia, drogi do zbawienia. Jednak pozorna modlitwa, bez zaangażowania i wiary nie przyniesie nigdy oczekiwanego skutku. Prawdziwa modlitwa powinna zawierać posłuszeństwo,pokorę,wiarę, nadzieję . Modlić się możemy w myślach. Regularna modlitwa daje nam odczucie, że całe życie ulega ogromnej przemianie. Nasze szczere i gorące prośby zostają wysłuchane. Zwyczaj modlitwy wywiera trwałe piętno na całokształcie naszego działania i zachowania. Słowa: „Proście, a będzie wam dane” - potwierdzają się w ciągłym ludzkim doświadczeniu. Modlitwa nie wskrzesi zmarłego dziecka, nie wyleczy z choroby, ale jest zawsze źródłem nadziei, którą człowiekowi daje Bóg.
Z Bogiem i modlitwą żyje się łatwiej. W Biblii znajdujemy wiele drogowskazów jak żyć i postępować zgodnie z nauką kościoła. Wiara jest bardzo ważną wartością w życiu każdego z nas.


Przydatna praca? Tak Nie
(0) Brak komentarzy
Zakres materiału