profil

Recenzja filmu „Zemsta” - reżyseria Andrzej Wajda.

drukuj
satysfakcja 56 % 133 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Duże wrażenie wywarł na mnie ostatnio obejrzany film Andrzeja Wajdy pt. "Zemsta". Do nakręcenia filmu, reżysera zainspirowała jedna z najbardziej znanych i cenionych komedii Aleksandra Fredry. Adaptacji filmowej dokonał on z wielką dokładnością i w zgodzie z całością dzieła, choć mieszając kolejność niektórych scen.

W role postaci z komedii Fredry wcielili się najwybitniejsi aktorzy polskiej sceny teatralnej i filmowej, m.in.: Katarzyna Figura, debiutująca na dużym ekranie Agata Buzek, Janusz Gajos, Roman Polański, Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski czy Cezary Żak.

Na uznanie zasłużyły też Krystyna Zachwatowicz i Magdalena Biedrzycka, które zaprojektowały przepiękne stroje, zgodne z modą tamtego okresu (tego, w którym toczy się akcja filmu). Według mnie, wybrano najbardziej odpowiednie miejsce do kręcenia zdjęć do filmu - Zamek w Ogrodzieńcu.

Głównym wątkiem filmu jest trwający od długiego czasu spór sąsiedzki, dotyczący muru granicznego, dzielącego ich zamek na pół. Nie brakuje tam też elementów prawdziwej miłości. Warto go zobaczyć...

Data dodania: 2010-01-07


Przydatna praca? Tak Nie
W słownikach:
Komentarze (4) Brak komentarzy
12.5.2011 (16:46)

tibia rules !!! %^&*(^(^6; ]

12.5.2011 (16:39)

dobra recenzja ;] krotka , ale na temat ;] dzienki i pozdrawiam;p

3.4.2011 (13:42)

extra, przeszukałam dużo, ale ta jest najfajniejsza, gratuluje. Krótka, zwięzła i na temat.

29.3.2011 (17:08)

to bardzo krótka recęzja lecz podoba mi sie bo nie musze dużo przepisywać.innymi słowy jest good

Formy wypowiedzi


Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.