profil

Przysłówek jako nieodmienna część mowy

drukuj
satysfakcja 79 % 153 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Przysłówki są nieodmiennymi częściami mowy, które określają:
* cechy czynności i stanów np. systematycznie, łatwo, szybko
* cechy innych cech np. niezwykle, bardzo.

Przysłówki odpowiadają na pytania: JAK? GDZIE? KIEDY?.
Przysłówki są najczęściej tworzone od przymiotników i te podlegają stopniowaniu.

Stopniowanie:
a) proste - szybko, szybciej, najszybciej
b) opisowe - szorstko, bardziej; mniej szorstko, najbardziej;najmniej szorstko
c) nieregularne - źle, gorzej, najgorzej.

Przysłówki od innych części mowy nie stopniują się np. wczoraj, czasem, po południu. Pełnią w zdaniu najczęściej funkcje okoliczników.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (4) Brak komentarzy
11.4.2011 (14:58)

jest napisane*

20.3.2011 (10:53)

krótko i na temat świetne!!!

19.2.2011 (20:29)

ale to super111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

19.2.2011 (20:28)

wszystko to co tu pisze to bzdury



Zadania z Języka polskiego
jack2220 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt wczoraj o 19:06

Hej, mam taki problem. Mianowicie poproszono mnie o wiersz na temat taxi lub taxi corporation( może być krótki,tylko pozytywny) Proszę pomocy

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.